گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > گزارش مراسم سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور ماداگاسکار


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

گزارش مراسم سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور ماداگاسکار

گزارش مراسم سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در کشور ماداگاسکار

مراسم بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در آنتاناناریوو پایتخت ماداگاسکار طبق ضوابط اعلامی از مرکز با برنامه های دقیق و پیش بینی های لازم روز پنجشنبه 9 فوریه مطابق با 21 بهمن در محل هتل پنج ستاره کارلتون(هیلتون سابق) برگزار شد.

جمعیت بسیار چشمگیری از مسئولین دولتی، نمایندگان مجلس ملی و مجلس سنا، سفرا و دیپلمات های مقیم، نمایندگان سازمان های منطقه ای و بین المللی و ایرانیان حاضر در ماداگاسکار، فعالان اقتصادی و تجار و دانشگاهیان در محل سالن پیس بینی شده گرد آمدند.

در بخش هایی از سالن نمایشگاه زیبایی از تابلو فرش ها و دیگر هنرهای دستی ایران شامل: خاتم کاری، مینا کاری، قلمکاری، ترمه دوزی ارائه شده بود که مورد توجه و استقبال مدعوین قرار گرفت.

میهمانان از ابتدای ورود به هتل با گروه مستقبلین و تشریفات نمایندگی مواجه و با تشریفات خاصی به سوی سالن هدایت می شدند. مسئولین نمایندگی در ورودیه سالن از میهمانان استقبال نموده تا بالاترین مقام اجرایی که نماینده دولت ماداگاسکار در مراسم بود(وزیر خارجه ماداگاسکار خانم عطاءالله) به محل سالن وارد شد. با حضور ایشان و پس از مدت کوتاهی گپ و گفت با میهمانان، ایشان به همراه تعدادی دیگر از مسئولین حاضر در معیت سفیر و همسر ایشان به جایگاه دعوت شده مراسم رسمی آغاز گردید.

افراد مستقر در جایگاه طبق دستورالعمل کشور ماداگاسکار، که مدیر کل تشریفات وزارت خارجه مسئول حسن اجرای آن است و از میان مقامات حاضر در جلسه انتخاب و به جایگاه دعوت می شوند. شامل: 1- وزیر خارجه، 2- بایب رئیس مجلس سنا، 3- رئیس دیوان عالی قانون اساسی ماداگاسکار، 4 یک عضو برجسته مجلس سنا، که همگی در کنار سفیر و همسر ایشان قرار گرفتند.

برنامه با مقدمه کوتاهی و نواختن سرود دو کشور آغاز شد که حضار به احترام سرود های ملی دو کشور قیام نمودند. پس از سرود ابتدا سفیر سخنان خود را ارائه کرد سپس وزیر خارجه سخنان مبسوطی ایراد نمود. ترجمه و متن سخنان وزیر خارجه در ادامه گزارش و به ضمیمه جهت طلاع و بهره برداری تقدیم شده است.

پس از اتمام سخنرانی های طرفین، آقای سفیر و وزیرخارجه ماداگاسکار در حضور مقامات حاضر در جایگاه و حاضرین کیک مراسم را برش دادند. در پایان ضمن آرزوی پیروزی و سربلندی برای دو کشور از حضار با صرف نهار و نوشیدنی پذیرایی شد.

 

در خلال مراسم و همراه با نهار انواع شیرینیجات و آجیل ایرانی، گز، باقلوا، لوز، پسته، نوشیدنی تخم شربتی از میهمانان پذیرایی شد که بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

مراسم امسال به مراتب با جمعیت بیشتری از دوستان جمهوری اسلامی ایران نسبت به سال گذشته برگزار شد. سخنان وزیر خارجه نیز تاکید بیشتری بر ارتقاء روابط داشت.

 

در جراید نیز این مراسم انعکاس مناسبی داشت. برای نمونه قطعه ای از جریده کثیر الانتشار اکسپرس در زیر از نظرتان می گذرد.


١٢:١٥ - 1395/11/29    /    شماره : ٤٤٠٥٢٦    /    تعداد نمایش : ٧١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران